Сейчас на сайте
Конкурсы и проекты
"Время перемен!" Расскажите о больших переменах в жизни и получите эмоции в подарок
Это интересно
Красотки-мамы, за жизнью которых следят тысячи подписчиков 35 идей, как сделать эту весну незабываемой для ребенка
Спорный вопрос
Мужчина годами притворялся глухим, чтобы не слушать болтовню супруги "На детей решаются те, кто хочет получать пособие и ничего не делать"
Здоровье
Врачи нашли опухоль и сказали: "Туда не лезут". История маленького Гоши Как понять, что у ребенка не банальная простуда, а коварная болезнь? Вся правда о менингите
Личный опыт
Как женщина с неизлечимой болезнью решилась на рождение ребенка "Была мысль, что я ненормальная". Опыт минчанки, которая родила сама после кесарева
Добрые дела
"Не ходила гулять, спала урывками". Девочки-подростки, которые спасают животных
Психология и воспитание
7 типов родителей, которые ужасно бесят всех вокруг Как я ходила с дочкой в театр (и пожалела об этом)

Жыццё на мяжы рэальнасці

Модераторы: Мelody, лисица-фортуна

Оффлайн voluntas

29:07:2018, 19:52 »
Кто знает, может вы с Яном решите сделать луну как в этой ссылке.

А мы такі дакладна зробім  :-) Яшчэ раз дзякуй. Янка дарос да кнігі Люсі і Стывена Хокінгаў, плюс за чырвоным месяцам на днях назіралі, таму тэма космаса руліць.

Рыська - звер. Сёння абшыпела гадавалага ката так, што бедненьі ледзьве з лесвіцы не скаціўся. Ну і да людзей вельмі прывязаная. Калі падумаць, то такую прывязанасць бачу ўпершыню. Можа таму, што котка? Косінус заўжды быў сам па сабе, нават ў немаўлятным узросце.

А яшчэ знайшла жука. Не, не жука, а ЖУКА  :-) У беларускім экалагічным даведніку значыцца просьба аб неадкладным паведамленні пра ўсе сутрэчы, з фотаздымкамі і фіксацыяй месца. Жук скрайне рэдкі, занесены ў Чырвоную кнігу, і ўпасі нас Бог на яго наступіць. Я не наступіла, напэўна, таму, што па сценках хадзіць не ўмею.

Оффлайн Watch and wait

30:07:2018, 10:13 »
    Я думаю пра WW, для якой вясна-лета-восень найжахлівейшы перыяд.

))))))вот ,значит,как.)))
    Но ты права,так,я -вавёрка.
    Вчера я нарыдала 10 летнюю норму осадков слёз.)))А всё потому что я целую неделю не могла попасть в грибы,а люди их собирали,много людей)),а я нет.
    у мурашоў забіраць.

кто сказал,что муравьи полезные?Я задаю себе этот вопрос каждый раз ,когда выкапываю очередной муравейник :S.

Оффлайн Watch and wait

30:07:2018, 10:15 »
      Жук скрайне рэдкі, занесены ў Чырвоную кнігу, і ўпасі нас Бог на яго наступіць. Я не наступіла, напэўна, таму, што па сценках хадзіць не ўмею.

покажи жука))))

Оффлайн Watch and wait

30:07:2018, 10:16 »
        Кстати,про котика....забудь всё ,что я говорила. :mad:
        Сегодня утром я обнаружила,что мой котик сожрал завязку на платье... :mad:ночью,пока я мирно сплю. :unsure: :mad:

Оффлайн Watch and wait

30:07:2018, 10:18 »
          И,да,пока ты про меня думала,я про тебя(связь у нас,кажется).
          Купила книжечки на мове ребёнышу, и вот спрашивает она меня,что такое "ажыны",а я не могу вспомнить,на языке крутится "ежевика","голубика"....И тут я подумала,а вот Вожык...знает всё.

Оффлайн voluntas

30:07:2018, 13:06 »
            Купила книжечки на мове ребёнышу, и вот спрашивает она меня,что такое "ажыны",а я не могу вспомнить,на языке крутится "ежевика","голубика"....И тут я подумала,а вот Вожык...знает всё.

Не ўсё  :cheer: Рацэпт барматухі з ажын вожык, напрыклад, не ведае. А хтосьці, хто не зусім перакананы, што такое ажыны, як паказалі апошнія падзеі, гэтым самым рацэптам абяцаў падзяліцца  :cheer:

Ежевика ента  :-) У беларускай мове многія ягады маюць толькі множны лік. Ажына - гэта куст, ажыны - ягады на ім.

Трымай жука ў дадатак. Па-беларуску "жужаль шагрынавы", па-руску доўнт ноў. На фотаздымку памер не вызначыш, так што проста напішу - вялікі. Сантыметраў сем, думаю, будзе.

« Последнее редактирование: 30:07:2018, 13:13 от voluntas »

Оффлайн voluntas

30:07:2018, 13:18 »
              Бедная твая сукенка  :ermm: А ў нас палёт нармальны. Грызе толькі сухі корм, у астатнім - плюшавая цацка.

Оффлайн Watch and wait

31:07:2018, 08:56 »
                Рацэпт барматухі з ажын вожык, напрыклад, не ведае. А хтосьці, хто не зусім перакананы, што такое ажыны, як паказалі апошнія падзеі, гэтым самым рацэптам абяцаў падзяліцца  :cheer:

собирай ведро (10 л)в сухую погоду,помнИ её,но не сильно,присыпь 1 кг сахара и поставь на 3 дня куда -нить в бутле или банках под крышкой.)))Потом нужно отжать через марлю и получить чистый сок. ))) На 1 л того,что получилось 1 ст сахара и 1 ст воды кипячёной холодной(пропорции ещё уточню). Всё это обратно в бутлю, на 3-5-10 дни добавляем сахар по вкусу.На 40-й день должно перестать бродить.Переливаешь в бутылки,ставишь в подвал и через год можешь пить))))
                Но из ежевики мне не очень нравится,аромата нет.
                Ажына - гэта куст, ажыны - ягады на ім.

Па-беларуску "жужаль шагрынавы", па-руску доўнт ноў

век живи-век учись)))
                Если бы я на стене такую фигню увидела,мне стало бы плохо))))
                Грызе толькі сухі корм, у астатнім - плюшавая цацка.

это как с детьми:когда маленькие они такие миленькие.

Оффлайн voluntas

31:07:2018, 10:39 »
                  Если бы я на стене такую фигню увидела,мне стало бы плохо))))

Чаму? Вельмі сімпацішны звер. Яшчэ хачу жука-аленя ўбачыць. Прам вось мара дзяцінства. Пытаннечка: як ты з такім стаўленнем да братоў нашых паўзучых у агародах капаешся, па лясах бадзяешся?

собирай ведро (10 л

Ажыны скончыліся, відаць. Чорная парэчка падыйдзе? Смородіна по-вашему  :side:

Оффлайн Watch and wait

31:07:2018, 10:56 »
                    Чорная парэчка падыйдзе? Смородіна по-вашему  :side:

пойдёт,а она у тебя ещё не отошла?

Прам вось мара дзяцінства. Пытаннечка: як ты з такім стаўленнем да братоў нашых паўзучых у агародах капаешся, па лясах бадзяешся?

теперь ты знаешь обо мне всё)))),вот так и хожу,кривлюсь,подпрыгиваю и хожу)))

Оффлайн voluntas

10:08:2018, 19:01 »
                      Усё, Дамінік з'ехаў. Пакуль у Мінск, заўтра зрання - у Польшчу. Убачу яго толькі напрыканцы месяца. Апошнія паперы дазбіралі, рэчы даскладвалі.

Оффлайн voluntas

13:08:2018, 01:25 »
                        Дамінік шчасліў. За колькі гадоў ён змог такім чынам сфармуляваць свае эмоцыі? Першы раз за доўгі-доўгі час. Хаджу і лыблюся)

Оффлайн voluntas

13:08:2018, 01:27 »
                          ЗЫ А яшчэ я пірог класны зрабіла.

Оффлайн voluntas

13:08:2018, 02:13 »
                            Не спіцца) Рабілі сёння заданні з падручніка па рускай. Адсюль і:

- Янка, назови первый месяц зимы.
                            - Ыыыыы... Не помнюууу.
                            - А если по-белорусски?
                            - Снежань.
                            - Декабрь, запоминай. За ним?
                            - Январь, февраль.
                            - Молодец. Давай месяцы весны.
                            - Март, апрель... Ыыыыы
                            - Май. Что у нас с летом?
                            - Я тупыыыы. Чэрвень, ліпень, жнівень. Язык ламаецца ад па-руску.
                            - Июнь - дальше как?
                            - Июль и, как его там, август. Мам, толькі пра восень не пытайся - я нават напісаць магу. Толькі не вымаўляць. Ыыыыы...

Оффлайн voluntas

14:08:2018, 20:19 »
                              Які год задаюся пытаннем, на кой ляд людзі ў кватэру бяруць сабак? Цікавяць не пекінесікі, балонкі, пудзелькі, йоршыкі і іншая драбяза. Цікавяць гаспадары пушысцікаў з характарам - аўчарак, даберманаў, пітбуляў, бультэр'ераў (ну каму могуць падабацца свінапысы бультэр'ераў?) і іншых ваўкадаваў. Па суседству са мной у горадзе жыве сям'я, якая займаецца развядзеннем самаедскіх лаек. Колькі пакояў у іх можа быць? Тры? Чатыры? Ну, дапусцім, чатары. Ітаго: у кватэры жывуць муж з жонкай, чыясьці састарэлая маці, два падлеткі. І ад двух (сука з кабялём) да шасці братоў нашых меншых. Не ёршыкаў. Самаедаў. Прыкіньце, што там у кватэры робіцца. Літаральна хвілін дзесяць таму правяла паўгадзіны з месячнымі шчанюкамі рускай еўрапейскай лайкі, таму асабіста я ўявіць магу маштаб катастрофы. Нафіга людзі так жывуць у абмежаваных гарадскіх умовах? Таму што пёсікаў любяць? Вось ні разу. Самаеду кепска ў кватэры. А яшчэ ім бегаць на вуліцы забараняюць, ходзяць чынна па сцежках, каб футра не пэцкалася. Да, гадзяць там жа. Фу, блін.

Модераторы: Мelody, лисица-фортуна