Сейчас на сайте
Семейная афиша
Куда ребенок может сходить с папой (пока мама отдыхает)
Это интересно
Как устроен декретный отпуск в разных странах мира (не везде он есть) С 14 лет они работают и зарабатывают. Подростки рассказали о своем бизнесе Как мужчины ухаживают за телом и что об этом думают жены?
Фотофакт
Фотограф создает волшебные снимки с участием неизлечимо больных детей
Школьная жизнь
10 способов не беситься, когда делаешь с ребёнком уроки Занятия итальянским по цене шоколадки: БГУ приглашает школьников
Отношения взрослых
Сколько стоит быть женой? Взгляд на брак с другой стороны
Личный опыт
Мама отстаивает право быть всегда и везде с ребенком Мама — уборщица. Что делать, если ребёнок тебя стыдится
Психология и воспитание
3 естественных недостатка дошкольников, которые не исправить воспитанием "Мои нервы дороже, поэтому я ушла". О родительских комитетах изнутри

Жыццё на мяжы рэальнасці

Модераторы: Мelody, лисица-фортуна

Оффлайн voluntas

29:07:2018, 19:52 »
Кто знает, может вы с Яном решите сделать луну как в этой ссылке.

А мы такі дакладна зробім  :-) Яшчэ раз дзякуй. Янка дарос да кнігі Люсі і Стывена Хокінгаў, плюс за чырвоным месяцам на днях назіралі, таму тэма космаса руліць.

Рыська - звер. Сёння абшыпела гадавалага ката так, што бедненьі ледзьве з лесвіцы не скаціўся. Ну і да людзей вельмі прывязаная. Калі падумаць, то такую прывязанасць бачу ўпершыню. Можа таму, што котка? Косінус заўжды быў сам па сабе, нават ў немаўлятным узросце.

А яшчэ знайшла жука. Не, не жука, а ЖУКА  :-) У беларускім экалагічным даведніку значыцца просьба аб неадкладным паведамленні пра ўсе сутрэчы, з фотаздымкамі і фіксацыяй месца. Жук скрайне рэдкі, занесены ў Чырвоную кнігу, і ўпасі нас Бог на яго наступіць. Я не наступіла, напэўна, таму, што па сценках хадзіць не ўмею.

Оффлайн Watch and wait

30:07:2018, 10:13 »
    Я думаю пра WW, для якой вясна-лета-восень найжахлівейшы перыяд.

))))))вот ,значит,как.)))
    Но ты права,так,я -вавёрка.
    Вчера я нарыдала 10 летнюю норму осадков слёз.)))А всё потому что я целую неделю не могла попасть в грибы,а люди их собирали,много людей)),а я нет.
    у мурашоў забіраць.

кто сказал,что муравьи полезные?Я задаю себе этот вопрос каждый раз ,когда выкапываю очередной муравейник :S.

Оффлайн Watch and wait

30:07:2018, 10:15 »
      Жук скрайне рэдкі, занесены ў Чырвоную кнігу, і ўпасі нас Бог на яго наступіць. Я не наступіла, напэўна, таму, што па сценках хадзіць не ўмею.

покажи жука))))

Оффлайн Watch and wait

30:07:2018, 10:16 »
        Кстати,про котика....забудь всё ,что я говорила. :mad:
        Сегодня утром я обнаружила,что мой котик сожрал завязку на платье... :mad:ночью,пока я мирно сплю. :unsure: :mad:

Оффлайн Watch and wait

30:07:2018, 10:18 »
          И,да,пока ты про меня думала,я про тебя(связь у нас,кажется).
          Купила книжечки на мове ребёнышу, и вот спрашивает она меня,что такое "ажыны",а я не могу вспомнить,на языке крутится "ежевика","голубика"....И тут я подумала,а вот Вожык...знает всё.

Оффлайн voluntas

30:07:2018, 13:06 »
            Купила книжечки на мове ребёнышу, и вот спрашивает она меня,что такое "ажыны",а я не могу вспомнить,на языке крутится "ежевика","голубика"....И тут я подумала,а вот Вожык...знает всё.

Не ўсё  :cheer: Рацэпт барматухі з ажын вожык, напрыклад, не ведае. А хтосьці, хто не зусім перакананы, што такое ажыны, як паказалі апошнія падзеі, гэтым самым рацэптам абяцаў падзяліцца  :cheer:

Ежевика ента  :-) У беларускай мове многія ягады маюць толькі множны лік. Ажына - гэта куст, ажыны - ягады на ім.

Трымай жука ў дадатак. Па-беларуску "жужаль шагрынавы", па-руску доўнт ноў. На фотаздымку памер не вызначыш, так што проста напішу - вялікі. Сантыметраў сем, думаю, будзе.

« Последнее редактирование: 30:07:2018, 13:13 от voluntas »

Оффлайн voluntas

30:07:2018, 13:18 »
              Бедная твая сукенка  :ermm: А ў нас палёт нармальны. Грызе толькі сухі корм, у астатнім - плюшавая цацка.

Оффлайн Watch and wait

31:07:2018, 08:56 »
                Рацэпт барматухі з ажын вожык, напрыклад, не ведае. А хтосьці, хто не зусім перакананы, што такое ажыны, як паказалі апошнія падзеі, гэтым самым рацэптам абяцаў падзяліцца  :cheer:

собирай ведро (10 л)в сухую погоду,помнИ её,но не сильно,присыпь 1 кг сахара и поставь на 3 дня куда -нить в бутле или банках под крышкой.)))Потом нужно отжать через марлю и получить чистый сок. ))) На 1 л того,что получилось 1 ст сахара и 1 ст воды кипячёной холодной(пропорции ещё уточню). Всё это обратно в бутлю, на 3-5-10 дни добавляем сахар по вкусу.На 40-й день должно перестать бродить.Переливаешь в бутылки,ставишь в подвал и через год можешь пить))))
                Но из ежевики мне не очень нравится,аромата нет.
                Ажына - гэта куст, ажыны - ягады на ім.

Па-беларуску "жужаль шагрынавы", па-руску доўнт ноў

век живи-век учись)))
                Если бы я на стене такую фигню увидела,мне стало бы плохо))))
                Грызе толькі сухі корм, у астатнім - плюшавая цацка.

это как с детьми:когда маленькие они такие миленькие.

Оффлайн voluntas

31:07:2018, 10:39 »
                  Если бы я на стене такую фигню увидела,мне стало бы плохо))))

Чаму? Вельмі сімпацішны звер. Яшчэ хачу жука-аленя ўбачыць. Прам вось мара дзяцінства. Пытаннечка: як ты з такім стаўленнем да братоў нашых паўзучых у агародах капаешся, па лясах бадзяешся?

собирай ведро (10 л

Ажыны скончыліся, відаць. Чорная парэчка падыйдзе? Смородіна по-вашему  :side:

Оффлайн Watch and wait

31:07:2018, 10:56 »
                    Чорная парэчка падыйдзе? Смородіна по-вашему  :side:

пойдёт,а она у тебя ещё не отошла?

Прам вось мара дзяцінства. Пытаннечка: як ты з такім стаўленнем да братоў нашых паўзучых у агародах капаешся, па лясах бадзяешся?

теперь ты знаешь обо мне всё)))),вот так и хожу,кривлюсь,подпрыгиваю и хожу)))

Оффлайн voluntas

10:08:2018, 19:01 »
                      Усё, Дамінік з'ехаў. Пакуль у Мінск, заўтра зрання - у Польшчу. Убачу яго толькі напрыканцы месяца. Апошнія паперы дазбіралі, рэчы даскладвалі.

Оффлайн voluntas

13:08:2018, 01:25 »
                        Дамінік шчасліў. За колькі гадоў ён змог такім чынам сфармуляваць свае эмоцыі? Першы раз за доўгі-доўгі час. Хаджу і лыблюся)

Оффлайн voluntas

13:08:2018, 01:27 »
                          ЗЫ А яшчэ я пірог класны зрабіла.

Оффлайн voluntas

13:08:2018, 02:13 »
                            Не спіцца) Рабілі сёння заданні з падручніка па рускай. Адсюль і:

- Янка, назови первый месяц зимы.
                            - Ыыыыы... Не помнюууу.
                            - А если по-белорусски?
                            - Снежань.
                            - Декабрь, запоминай. За ним?
                            - Январь, февраль.
                            - Молодец. Давай месяцы весны.
                            - Март, апрель... Ыыыыы
                            - Май. Что у нас с летом?
                            - Я тупыыыы. Чэрвень, ліпень, жнівень. Язык ламаецца ад па-руску.
                            - Июнь - дальше как?
                            - Июль и, как его там, август. Мам, толькі пра восень не пытайся - я нават напісаць магу. Толькі не вымаўляць. Ыыыыы...

Оффлайн voluntas

14:08:2018, 20:19 »
                              Які год задаюся пытаннем, на кой ляд людзі ў кватэру бяруць сабак? Цікавяць не пекінесікі, балонкі, пудзелькі, йоршыкі і іншая драбяза. Цікавяць гаспадары пушысцікаў з характарам - аўчарак, даберманаў, пітбуляў, бультэр'ераў (ну каму могуць падабацца свінапысы бультэр'ераў?) і іншых ваўкадаваў. Па суседству са мной у горадзе жыве сям'я, якая займаецца развядзеннем самаедскіх лаек. Колькі пакояў у іх можа быць? Тры? Чатыры? Ну, дапусцім, чатары. Ітаго: у кватэры жывуць муж з жонкай, чыясьці састарэлая маці, два падлеткі. І ад двух (сука з кабялём) да шасці братоў нашых меншых. Не ёршыкаў. Самаедаў. Прыкіньце, што там у кватэры робіцца. Літаральна хвілін дзесяць таму правяла паўгадзіны з месячнымі шчанюкамі рускай еўрапейскай лайкі, таму асабіста я ўявіць магу маштаб катастрофы. Нафіга людзі так жывуць у абмежаваных гарадскіх умовах? Таму што пёсікаў любяць? Вось ні разу. Самаеду кепска ў кватэры. А яшчэ ім бегаць на вуліцы забараняюць, ходзяць чынна па сцежках, каб футра не пэцкалася. Да, гадзяць там жа. Фу, блін.

Модераторы: Мelody, лисица-фортуна