Сейчас на сайте
Это интересно
"Вот я и попалась". Интернет-подработка для женщин в декрете: стоит ли игра свеч?
Фотофакт
Не по годам взрослый мальчик удивил своими мужскими поступками
Школьная жизнь
12 привычек родителей, чьи дети хорошо учатся
Здоровье
«Речь распадалась на глазах». История девочки, которая неожиданно стала терять слух Родители жалуются на месяцы ожидания в детских больницах
Беременность и роды
Необычные услуги, которые предлагают в роддомах
Отношения взрослых
Дело вовсе не в конфликтах: из-за чего рушатся браки Семейные пары, которые удивили весь мир Секс на завтрак и другие «фишки», которые помогают парам сохранить романтику в браке
Психология и воспитание
"Маме нужно - пусть она и учится". Как помочь ребенку стать самостоятельным? О чем важно помнить родителям подростков, чтобы потом не было мучительно больно? Ленивый, неуправляемый, обнаглевший ребенок. Что делать родителям?

Жыццё на мяжы рэальнасці

Модераторы: Мelody, лисица-фортуна

Оффлайн pumpkin pie

• Модератор сообщества

• Дети:
    Вера (05.10.2004)
    Анна (25.07.2009)
20:07:2018, 02:23 »

Ты з імі знаёмая?

Нет, только статьи, ну и прочее что можно найти в интернете.
У меня наверно наложились образы моих знакомых (из прошлой жизни) на эту пару. И в итоге нарисовалась приятная картина, которая оказалась всего лишь моей фантазией :)
    No matter what you step in, keep walking along and singing your song. Because it's all good. (С) Pete The Cat
    Поможем Карусели и Ване!
    http://vanya-help.ucoz.ru...x/kak_pomoch_vanechke/0-4

Оффлайн voluntas

20:07:2018, 21:48 »
    Нет, только статьи, ну и прочее что можно найти в интернете.
    У меня наверно наложились образы моих знакомых (из прошлой жизни) на эту пару. И в итоге нарисовалась приятная картина, которая оказалась всего лишь моей фантазией

Яны яшчэ, аказваецца, і вядомыя) А так... Не расчароўвайся ты. Хто з нас без граху... Калі цікава пішуць на нейкія тэмы, значыць, можна чытаць. Напэўна  :-)

А я тут крыху дзічэю. Янка з нейкага перапуду захварэў, таму колькі дзён мы дома. Ужо і прыбраліся, і кнігі перабралі, і ключы, згубленыя каля года таму, знайшлі, і рэбусы рашаць навучыліся, і пару вершаў па-ангельску вывучылі... Пра настольныя гульні маўчу. Карацей, дзічэю. Яшчэ адзін дзень такі і пачнем кітайскую разбіраць. Прасці Госпадзі.

Ад Дамініка наўспамін засталася кніга з цікавай назвай

Калі не зрасцецца з кітайскай, буду яе чытаць  :rebs20:

Оффлайн pumpkin pie

• Модератор сообщества

• Дети:
        Вера (05.10.2004)
        Анна (25.07.2009)
      20:07:2018, 22:58 »
      voluntas, да я не то чтобы, но так не честно  :D
      Переживу, ясное дело.
      Поделки всякие любите делать? Меня только и спасали в детстве всякие аппликации, поделки и прочее. Я часто и долго болела  :D
        No matter what you step in, keep walking along and singing your song. Because it's all good. (С) Pete The Cat
        Поможем Карусели и Ване!

Оффлайн voluntas

21:07:2018, 14:06 »
        Переживу, ясное дело.

Прыкладзі ўсе намаганні)

Поделки всякие любите делать? Меня только и спасали в детстве всякие аппликации, поделки и прочее. Я часто и долго болела 

Угумс. Можна схадзіць набадзяжыць гіпсу і наляпіць якіх-небудзь ваяроў бруднага Сярэдневечча. Але нам пакуль і так нармальна. Янка чытае кнігу пра жывёлак, я таксама чым-небудзь карысным займуся. Трэба толькі прыдумаць, што я ўчора адмыць не паспела)

Оффлайн voluntas

22:07:2018, 19:48 »
          А Балалайку шкада. Рэальна шкада Балалайку. Калі б у мяне былі фотаздымкі "дагэтуль" і "вось зараз", я бы вам паказала. І калі б я іх вам паказала, хто-небудзь з тут прысутных нават грошай бы даў на пракорм, бо рэальна шкада сабачку. Карацей, ішоў дзясяты дзень шматдзетнага мацярынства...

Як апісаць знешне Лаю да дня ікс? Па-першае, было бачна, што яна лайка; па-другое, было бачна, што не вулічная. Вочы іскрыліся, футра блішчэла, хвост заўжды бублікам.

А зараз... Бачылі падзаборнага  пса? З вечнай тугой і разуменнем канечнасці быцця? Яна самая і ёсць. Ежу ўсмоктвае за некалькі секундаў, пры гэтым трасецца і сліна капае. Кормім значна больш, але чамусьці не дапамагае. Хаця не, дапамагае. Шчанюкам. Сама Балалайкане паправілася ні на грам.

На другім месцы-  праблемы з гармончыкамі. Дзён колькі Балалайка кідалася на ката з намерам загрызці. На таго самага ката, з якім выраслі побач і вылізвалі адно аднаго. Тая самая Балалайка, якая белая і пушыстая.

Оффлайн voluntas

22:07:2018, 19:59 »
            Я пра што? Я пра стэрылізацыю. Некалі, зусім нядаўна, калі падумаць, пісала ў дзённіку Лісіцы-Фартуны, што дазволіць рэзаць сабаку не магу, таму што вялікі, таму што пабочкі, таму што...

Зараз так не думаю. Нават па-іншаму: я зараз зусім не так думаю.

Оффлайн pumpkin pie

• Модератор сообщества

• Дети:
                Вера (05.10.2004)
                Анна (25.07.2009)
              22:07:2018, 20:24 »
              Look at that http://www.jacksandkate.c...m/giant-paper-mache-moon/
              project for all long day  :D
                Поможем Карусели и Ване!

Оффлайн voluntas

22:07:2018, 20:44 »
                pumpkin pie, цябе ўзламалі. Інакш бы ты не стала пісаць па-ангельску.

Оффлайн voluntas

22:07:2018, 23:23 »
                  Ёсць у РБ горад Бяроза. Поўная назва Бяроза Картузская. Засела чытаць пра картузіянскі ордэн. Сачатку было цікава, як горад узнік, а зараз ад ордэна адарвацца не магу. Мне бы проста зразумець манахаў, скажам.

Оффлайн pumpkin pie

• Модератор сообщества

• Дети:
                      Вера (05.10.2004)
                      Анна (25.07.2009)
                    23:07:2018, 04:40 »
                    voluntas,  это у меня нет русского на компе. А все полезные ссылки только там.
                    Кто знает, может вы с Яном решите сделать луну как в этой ссылке. ;)
                    Мы когда то делали из папье маше много всего. Даже шлем, причем он прожил несколько лет, пока я его не выбросила.
                      Поможем Карусели и Ване!

Оффлайн Watch and wait

23:07:2018, 08:54 »
                      Оль,я сегодня в состоянии нестояния ((...поэтому про вино напишу на днях.Нужна немытая ягода,собранная в сухую погоду,много ягоды...ты пока собирай.)

Оффлайн voluntas

23:07:2018, 09:42 »
                        voluntas,  это у меня нет русского на компе. А все полезные ссылки только там.
                        Кто знает, может вы с Яном решите сделать луну как в этой ссылке.

Сфатаграфуем і сюды выкладзем  :-) Дзякуй!

Нужна немытая ягода,собранная в сухую погоду,много ягоды...ты пока собирай.)

Сухое надвор'е, кажаш...

Оффлайн Watch and wait

23:07:2018, 13:47 »
                          Сухое надвор'е, кажаш...

вот такая заковырка,я сама страдаю...собрала после дождя малину,поставила на вино,а она еле бродит,а это малина,которая бурбатеть должна как сумасшедшая,теперь гадаем: столько труда в унитаз пойдёт или добродит таки.
                          сегодня проведу с иван-чаем эксперимент...после дождя. Кипрей уже отцветает,а я собрать никак не могу сухой.((

Оффлайн voluntas

27:07:2018, 17:32 »
                            Я супраць пражывання катоў у кватэры. Прызналася нарэшце  :-) Фух, лягчэй стала. Супраць па многіх прычынах, асноўная - мне іх шкада. Шчаслівы кот - гэта кот, які лазіць па дрэвах, палюе на казюрак, пасля чаго топае на мяккую канапу, папярэдне праглынуўшы місу-другую чаго-небудзь на паесці.

І ў мяне зараз кот. У кватэры. Дакладней, котка. Дробная і яўна хатняя. Шукаю гаспадароў, але... Ёсць верагоднасць, што гаспадары не знойдуцца. Спрабавала вывезці звера ў кузню, Балалайка - за, пад гармончыкамі яна ўсё што пішчыць спрабуе запіхнуць у будку да шчанюкоў. Косінус - рэзка супраць.

Карацей, у мяне, відаць, котка.

Оффлайн voluntas

27:07:2018, 18:33 »
                              Чалавек начамі, калі, скажам, бясонне, аб чым думае? Аб самым важным. Мне падаецца. Аб тым, што жызнь боль і ваабшчэ.

Ведаеце, пра што, прашу даравання, думаю я? Я думаю пра WW, для якой вясна-лета-восень найжахлівейшы перыяд. Чаму? Таму што татэм WW -  вавёрка. Вавёрка, вярнуўшыся дахаты з працы, на тым не супакоіцца. Вавёрка пабягіць запасаць. Маліну, чарніку, грыбы... Але і на гэтым вавёрка не супакоіцца. Таму што ў яе будзе лецішча, дзе ўсё самае карыснае. За чым трэба даглядаць, паліваць, у мурашоў забіраць.

А яшчэ WW шые, вяжа і, не пабаюся гэтага слова, вышывае.

У яе ёсць дачка. У яе ёсць муж.

Жуць, якая, калі прыняць да сэрца  :side:

Што буду рабіць сёння я? Еду на мост, спускаю ножкі і думаю пра WW. Радуюся і глупа смяюся.
                                « Последнее редактирование: 27:07:2018, 18:34 от voluntas »

Модераторы: Мelody, лисица-фортуна