Сейчас на сайте
Новый год
15 дел, которые нужно успеть сделать до Нового года Какие подарки дети просят у Деда Мороза и что в итоге покупают родители? Предновогодняя суета в школе: из-за чего взрываются родительские чаты
Это интересно
Как я искала няню для ребенка и почему отказалась от этой идеи Это не магия. Как увлечь ребенка чтением: 9 простых шагов
Здоровье
"Зачем тащить младенца в толпу, где так много вирусов?". Как работает детский иммунитет Высокая температура у детей: все, что нужно знать родителям
Отношения взрослых
«Присылаю мужу пикантные фото, пока он на работе». Как сохранить страсть в браке
Женский мир
«По тебе видно, что спишь со всеми». Карательная гинекология Как в 30 чувствовать себя на 20? С ребенком в нагрузку
Личный опыт
«Ваше чадо выпорхнет из гнезда, а вы останетесь с мужем». 6 ценностей брака «Родить только одного ребёнка — страшно». Правила воспитания 11 детей
Новости компаний
Поделки на Новый год своими руками

Жыццё на мяжы рэальнасці

Модераторы: Мelody, лисица-фортуна

Оффлайн pumpkin pie

• Модератор сообщества

• Дети:
    Вера (05.10.2004)
    Анна (25.07.2009)
20:07:2018, 02:23 »

Ты з імі знаёмая?

Нет, только статьи, ну и прочее что можно найти в интернете.
У меня наверно наложились образы моих знакомых (из прошлой жизни) на эту пару. И в итоге нарисовалась приятная картина, которая оказалась всего лишь моей фантазией :)
    No matter what you step in, keep walking along and singing your song. Because it's all good. (С) Pete The Cat
    Поможем Карусели и Ване!
    http://vanya-help.ucoz.ru...x/kak_pomoch_vanechke/0-4

Оффлайн voluntas

20:07:2018, 21:48 »
    Нет, только статьи, ну и прочее что можно найти в интернете.
    У меня наверно наложились образы моих знакомых (из прошлой жизни) на эту пару. И в итоге нарисовалась приятная картина, которая оказалась всего лишь моей фантазией

Яны яшчэ, аказваецца, і вядомыя) А так... Не расчароўвайся ты. Хто з нас без граху... Калі цікава пішуць на нейкія тэмы, значыць, можна чытаць. Напэўна  :-)

А я тут крыху дзічэю. Янка з нейкага перапуду захварэў, таму колькі дзён мы дома. Ужо і прыбраліся, і кнігі перабралі, і ключы, згубленыя каля года таму, знайшлі, і рэбусы рашаць навучыліся, і пару вершаў па-ангельску вывучылі... Пра настольныя гульні маўчу. Карацей, дзічэю. Яшчэ адзін дзень такі і пачнем кітайскую разбіраць. Прасці Госпадзі.

Ад Дамініка наўспамін засталася кніга з цікавай назвай

Калі не зрасцецца з кітайскай, буду яе чытаць  :rebs20:

Оффлайн pumpkin pie

• Модератор сообщества

• Дети:
        Вера (05.10.2004)
        Анна (25.07.2009)
      20:07:2018, 22:58 »
      voluntas, да я не то чтобы, но так не честно  :D
      Переживу, ясное дело.
      Поделки всякие любите делать? Меня только и спасали в детстве всякие аппликации, поделки и прочее. Я часто и долго болела  :D
        No matter what you step in, keep walking along and singing your song. Because it's all good. (С) Pete The Cat
        Поможем Карусели и Ване!

Оффлайн voluntas

21:07:2018, 14:06 »
        Переживу, ясное дело.

Прыкладзі ўсе намаганні)

Поделки всякие любите делать? Меня только и спасали в детстве всякие аппликации, поделки и прочее. Я часто и долго болела 

Угумс. Можна схадзіць набадзяжыць гіпсу і наляпіць якіх-небудзь ваяроў бруднага Сярэдневечча. Але нам пакуль і так нармальна. Янка чытае кнігу пра жывёлак, я таксама чым-небудзь карысным займуся. Трэба толькі прыдумаць, што я ўчора адмыць не паспела)

Оффлайн voluntas

22:07:2018, 19:48 »
          А Балалайку шкада. Рэальна шкада Балалайку. Калі б у мяне былі фотаздымкі "дагэтуль" і "вось зараз", я бы вам паказала. І калі б я іх вам паказала, хто-небудзь з тут прысутных нават грошай бы даў на пракорм, бо рэальна шкада сабачку. Карацей, ішоў дзясяты дзень шматдзетнага мацярынства...

Як апісаць знешне Лаю да дня ікс? Па-першае, было бачна, што яна лайка; па-другое, было бачна, што не вулічная. Вочы іскрыліся, футра блішчэла, хвост заўжды бублікам.

А зараз... Бачылі падзаборнага  пса? З вечнай тугой і разуменнем канечнасці быцця? Яна самая і ёсць. Ежу ўсмоктвае за некалькі секундаў, пры гэтым трасецца і сліна капае. Кормім значна больш, але чамусьці не дапамагае. Хаця не, дапамагае. Шчанюкам. Сама Балалайкане паправілася ні на грам.

На другім месцы-  праблемы з гармончыкамі. Дзён колькі Балалайка кідалася на ката з намерам загрызці. На таго самага ката, з якім выраслі побач і вылізвалі адно аднаго. Тая самая Балалайка, якая белая і пушыстая.

Оффлайн voluntas

22:07:2018, 19:59 »
            Я пра што? Я пра стэрылізацыю. Некалі, зусім нядаўна, калі падумаць, пісала ў дзённіку Лісіцы-Фартуны, што дазволіць рэзаць сабаку не магу, таму што вялікі, таму што пабочкі, таму што...

Зараз так не думаю. Нават па-іншаму: я зараз зусім не так думаю.

Оффлайн pumpkin pie

• Модератор сообщества

• Дети:
                Вера (05.10.2004)
                Анна (25.07.2009)
              22:07:2018, 20:24 »
              Look at that http://www.jacksandkate.c...m/giant-paper-mache-moon/
              project for all long day  :D
                Поможем Карусели и Ване!

Оффлайн voluntas

22:07:2018, 20:44 »
                pumpkin pie, цябе ўзламалі. Інакш бы ты не стала пісаць па-ангельску.

Оффлайн voluntas

22:07:2018, 23:23 »
                  Ёсць у РБ горад Бяроза. Поўная назва Бяроза Картузская. Засела чытаць пра картузіянскі ордэн. Сачатку было цікава, як горад узнік, а зараз ад ордэна адарвацца не магу. Мне бы проста зразумець манахаў, скажам.

Оффлайн pumpkin pie

• Модератор сообщества

• Дети:
                      Вера (05.10.2004)
                      Анна (25.07.2009)
                    23:07:2018, 04:40 »
                    voluntas,  это у меня нет русского на компе. А все полезные ссылки только там.
                    Кто знает, может вы с Яном решите сделать луну как в этой ссылке. ;)
                    Мы когда то делали из папье маше много всего. Даже шлем, причем он прожил несколько лет, пока я его не выбросила.
                      Поможем Карусели и Ване!

Оффлайн Watch and wait

23:07:2018, 08:54 »
                      Оль,я сегодня в состоянии нестояния ((...поэтому про вино напишу на днях.Нужна немытая ягода,собранная в сухую погоду,много ягоды...ты пока собирай.)

Оффлайн voluntas

23:07:2018, 09:42 »
                        voluntas,  это у меня нет русского на компе. А все полезные ссылки только там.
                        Кто знает, может вы с Яном решите сделать луну как в этой ссылке.

Сфатаграфуем і сюды выкладзем  :-) Дзякуй!

Нужна немытая ягода,собранная в сухую погоду,много ягоды...ты пока собирай.)

Сухое надвор'е, кажаш...

Оффлайн Watch and wait

23:07:2018, 13:47 »
                          Сухое надвор'е, кажаш...

вот такая заковырка,я сама страдаю...собрала после дождя малину,поставила на вино,а она еле бродит,а это малина,которая бурбатеть должна как сумасшедшая,теперь гадаем: столько труда в унитаз пойдёт или добродит таки.
                          сегодня проведу с иван-чаем эксперимент...после дождя. Кипрей уже отцветает,а я собрать никак не могу сухой.((

Оффлайн voluntas

27:07:2018, 17:32 »
                            Я супраць пражывання катоў у кватэры. Прызналася нарэшце  :-) Фух, лягчэй стала. Супраць па многіх прычынах, асноўная - мне іх шкада. Шчаслівы кот - гэта кот, які лазіць па дрэвах, палюе на казюрак, пасля чаго топае на мяккую канапу, папярэдне праглынуўшы місу-другую чаго-небудзь на паесці.

І ў мяне зараз кот. У кватэры. Дакладней, котка. Дробная і яўна хатняя. Шукаю гаспадароў, але... Ёсць верагоднасць, што гаспадары не знойдуцца. Спрабавала вывезці звера ў кузню, Балалайка - за, пад гармончыкамі яна ўсё што пішчыць спрабуе запіхнуць у будку да шчанюкоў. Косінус - рэзка супраць.

Карацей, у мяне, відаць, котка.

Оффлайн voluntas

27:07:2018, 18:33 »
                              Чалавек начамі, калі, скажам, бясонне, аб чым думае? Аб самым важным. Мне падаецца. Аб тым, што жызнь боль і ваабшчэ.

Ведаеце, пра што, прашу даравання, думаю я? Я думаю пра WW, для якой вясна-лета-восень найжахлівейшы перыяд. Чаму? Таму што татэм WW -  вавёрка. Вавёрка, вярнуўшыся дахаты з працы, на тым не супакоіцца. Вавёрка пабягіць запасаць. Маліну, чарніку, грыбы... Але і на гэтым вавёрка не супакоіцца. Таму што ў яе будзе лецішча, дзе ўсё самае карыснае. За чым трэба даглядаць, паліваць, у мурашоў забіраць.

А яшчэ WW шые, вяжа і, не пабаюся гэтага слова, вышывае.

У яе ёсць дачка. У яе ёсць муж.

Жуць, якая, калі прыняць да сэрца  :side:

Што буду рабіць сёння я? Еду на мост, спускаю ножкі і думаю пра WW. Радуюся і глупа смяюся.
                                « Последнее редактирование: 27:07:2018, 18:34 от voluntas »

Модераторы: Мelody, лисица-фортуна