Сейчас на сайте
Новости портала
Футбольная школа «Юниор» приглашает детей на бесплатные пробные занятия*
Новый год
Новогодние представления для детей в Минске 2019-2020
Все о детях
Как ребенок играет в разном возрасте?
Это интересно
Что будет, если оставить современных кукол без макияжа? Конференция о материнстве и самореализации женщин пройдёт в Минске 16 ноября
Школьная жизнь
7 причин, почему быть троечником гораздо лучше, чем отличником 5 простых правил, как общаться с учителями в чатах
Здоровье
Доктор Комаровский дал советы белорусским родителям
Мужской взгляд
Как называют женщин на мужском форуме?
Отношения взрослых
Как пережить измену: белоруски делятся опытом
Психология и воспитание
Что известно о докторе Споке, по которому нас всех воспитывали
Дошколята
Платные услуги в саду: есть ли у родителей право выбора?

Жыццё на мяжы рэальнасці

Модераторы: Мelody, лисица-фортуна

Оффлайн voluntas

15:04:2014, 13:08 »
З дзённікамі стасункі ў мяне не складваліся ніколі. Лічыцца, што з дапамогай такой літаратурнай дзейнасці можна надзейна сістэматызаваць свае думкі. Не проста ўзяць кавалак  сябе любімага і прыляпіць яго да паперы, а праз разгляданне такіх акрываўленых камякоў прыйсці да высновы, што ты з’яўляешся чалавекам сфарміраваным, а, значыць, асобай цэласнай. Я такой асобай не з’яўляюся, таму дзённікі як сродак пакапацца ў сваёй душы мне не падыходзяць гэтак жа, як не падыходзіць абутак 35-га памеру. Начапіць такі дзённік на сябе можна, але без наступстваў наўрад ці абыйдзецца.  Мне падабаецца пісаць самой і чытаць іншых, чаго для дзённіка больш чым дастаткова.

Не каментаваць нельга  :-)

Дарэчы, Каjenа нікуды не знікала, яна проста змяніла фармат.

Оффлайн voluntas

15:04:2014, 13:28 »
    Заўважыла, што пісаць па-беларуску мне стала складана. Аказалася, што абарыген ува мне амаль знік. Буду выпраўляцца

« Последнее редактирование: 15:04:2014, 13:45 от voluntas »

Оффлайн лисица-фортуна

• Модератор
      15:04:2014, 14:31 »
      Уф!... Отлегло! :y32b4:
      Как же я рада тебя видеть!!! :D Я тут ходила, круги нарезала вокруг телефона... А позвонить почему-то ... боялась. Вдруг у тебя что-то случилось? Вдруг ты там злая и кусачая сидишь...
      Я очень-очень рада твоему дневничку! По-беларусски. Потому что вот ТАК - это точно ТЫ!
      А для меня это шанс попрактиковаться хотя бы в пассивном восприятии забытого языка... :blush: Он же был! Но... Пропал куда-то.
      Спасибо тебе, что ТЫ ЕСТЬ! Спасибо за всё, что ты для меня сделала в своё время. Я счастлива, что могу тебе это писать. :unsure: Потому что ты опять ЗДЕСЬ ЕСТЬ.

И прости за комментарии по-русски. :blush: Вдруг когда-нибудь, однажды... И польётся речь...
        « Последнее редактирование: 15:04:2014, 14:36 от лисица-фортуна »
        «Jazz, box and sex»

Оффлайн voluntas

15:04:2014, 15:30 »
        И прости за комментарии по-русски. :blush: Вдруг когда-нибудь, однажды... И польётся речь...

Дарма. Менш за ўсё хацелася б, как хтосці адчуваў няёмкасць. Мне самой нязвыкла пісаць па-беларуску. Дзіўна, таму што я на ёй размаўляю. Дысананс нейкі.  :ermm: І гэта пройдзе.

Вдруг у тебя что-то случилось? Вдруг ты там злая и кусачая сидишь...

Я некалькі разоў адказвала на гэта пытанне, якое задавалі чамусці выключна мадэратары.  :cheer:

А для меня это шанс попрактиковаться хотя бы в пассивном восприятии забытого языка...

У мяне ёсць ідэя наконт забытых моў. У тым ліку дзеля гэтага я і зарэгістравалася. Я табе ў прыват пасля напішу, добра?

Оффлайн voluntas

15:04:2014, 15:47 »
          Чыстыя дзеці

Я ўжо прызвычаілася да таго, што чыстыя дзеці бываюць. У іншых. У мяне дзеці здараюцца з тым ці іншым узроўнем забруджанасці. У залежнасці ад дзён тыдня, напэўна. Сёння карапузы пабілі ўсе рэкорды. Пагуляўшыся на вуліцы, яны беглі дахаты, хаваючыся ад цёцяў і дзядзяў за машынамі і дрэвамі. Сумлненне пачало працаваць )

Оффлайн voluntas

15:04:2014, 15:56 »
            Ёсць меркаванне, што беларускамоўныя прыдатныя толькі на для таго, каб размаўляцб  пра мову. Магчыма, так і ёсць, але ў маёй сям'і ўсё цалкам наадварот. Калі я пачынаю ўдома размаўляць па-руску, усе распіхваюцца па шафах. Муж абмяжоўвае свае дзесяць слоў ў хвіліну да дзесяці слоў ў гадзіну. Ён самы стойкі. Домаш рэзка пераходзіць на чыстую беларускую, нярвова начышчаючы пры гэтым посуд. Янка ціха сядае ў куточак, дзе ціха ж і гуляецца. Ёсць заканамернасць: калі я размаўляю па-руску ў сям'і, я моцна злуюся.

Оффлайн voluntas

15:04:2014, 16:40 »
              Дзеці

Домаш трэці дзень піша даклад пра космас. Раней я думала, як яго заахвоціць пісаць. Зараз думаю, як бы яго адарваць і пайсці на вуліцу. Самая любімая кніга Домці

Оффлайн лисица-фортуна

• Модератор
                15:04:2014, 19:46 »
                Я ўжо прызвычаілася да таго, што чыстыя дзеці бываюць. У іншых. У мяне дзеці здараюцца з тым ці іншым узроўнем забруджанасці.

Это не та грязь.  :-) Дети всё равно чистые!  :-)
                  «Jazz, box and sex»

Оффлайн voluntas

17:04:2014, 08:04 »
                  Дети всё равно чистые!  :-)

Толькі гэта і супакойвае, што недзе там пад слоем бруду яны насамрэч белыя и чыстыя.

Оффлайн voluntas

17:04:2014, 08:08 »
                    Дамініку цікава, што я б магла аддаць, каб апынуцца побач з такім месцам

Лепш бы спытаў, што б я аддала, каб там не апынуцца  :side:
                      « Последнее редактирование: 17:04:2014, 08:54 от voluntas »

Оффлайн voluntas

17:04:2014, 08:35 »
                      Аўтар малюнка яўна не згодны з тэкстам Канвенцыі

Оффлайн voluntas

17:04:2014, 08:39 »
                        Паводле анатацыі, "дзякуючы простым выявам, да ўспрыняцця дзецей даводзіцца сэнс і значэнне іх правоў, замацаваных  у адным з асноўных міжнародных дакументаў". Калабка варта перапісаць )
                          « Последнее редактирование: 17:04:2014, 08:44 от voluntas »

Оффлайн voluntas

17:04:2014, 22:39 »
                          Я не з'ўляюся хрысціянкай, але нават я не зразумела налепкі на яйкі з прынцэсамі і іншымі персанажамі аля Дысней.  :unsure:

Оффлайн voluntas

« Последнее редактирование: 19:04:2014, 12:16 от voluntas »

Оффлайн voluntas

19:04:2014, 10:53 »
                            Янка знайшоў нейкую нітку, за якую павесіў Ласяша. Больш з Ласяшам не гуляе: "Мама, гэта ж трупік". Жалезная логіка.

Модераторы: Мelody, лисица-фортуна