Сейчас на сайте
Благотворительность
«У Даши есть все шансы научиться ходить». Реабилитация девочки начнется 8 марта, но сбор еще не закрытЮНИСЕФ предлагает дарить благотворительные открытки на основе детских рисунков
Что почитать детям
О взрослении, гендере, отношениях с родителями: книги, которые будут понятны девочкам
Дом и семейный уют
Избавляемся от ненужных вещей: 6 советов для вдохновения
Грудное вскармливание новорожденных
Пять причин, почему вам может понадобиться молокоотсос, и пять хороших моделей
Все о детях
Щекотливая ситуация: как вести себя родителям, если ребенок застал их во время интима«Ты против нашего государства?» Эмоциональный разговор учителя и школьника о БРСМ попал на аудиоКакая польза от «закаток» и надо ли давать их детям? Узнали мнение специалиста по питанию«Нам не удавалось даже одеть ребенка». Опыт мамы, чей сын отказался ходить в детский сад
Образование
Как запомнить все: 7 полезных техник для детей
События, обзоры, отчеты
12 марта в Минске откроется фестиваль фонарей «Королевство волшебных огней»
Личный опыт
Посмотрите, какой получилась свадьба у бедной пары с 6 детьми (они годами собирали мусор)

як навучыцца размаўляць правільна?

znechka

• Гость
04:07:2009, 18:02 »
Добры дзень, Святлана,
Я размаўляю на беларускай мове ў штоддзенным жыцці каля 6 год. Але нягледзячы на гэта не магу сказаць, што ў мяне прыгожая беларуская мова. Час ад часу выкарыстовываю рускія словы замест беларускіх (там дзе не трэба) і вымаўленне не заўсёды правільнае. Я думаю, што асноўная прычынай гэтага з'яўляецца тое, што ўсе мае сябры і родныя размаўляюць на беларускай. Падкажыце калі ласка дзе можна знайсці "беларускамоўнае а моведзе" для практыцы беларускай мовы.
Загаддзя вылікі дзякуй

Lisa

• Гость
    06:07:2009, 02:04 »
    Падкажыце калі ласка дзе можна знайсці "беларускамоўнае а моведзе" для практыцы беларускай мовы.
    Я, пэўна, не ў кантэксце... Не зусім зразумела, што знайсці...

znechka

• Гость
      06:07:2009, 09:42 »
      ой, прабачце. Я зрабіла памылку.
      Я хацела спытаць, дзе можна знайсці беларускамоўнае асяроддзе для практыцы беларускай мовы. Можа ёсць у Мінску якія-небуць курсы па вывучэнню вуснай беларускай мовы ці што-небуць падобнае.
        [banner_1265]

Lisa

• Гость
        08:07:2009, 13:22 »
        Здаецца, Таварыства беларускай мовы ладзіла. Што цяпер - пацікаўлюся.

Lisa

• Гость
          26:08:2009, 10:10 »
          Ці тэлефоны змяніліся, прычым усе і адразу, ці людзі яшчэ ў адпачынках. Ці мне не шанцуе. Паспрабуйце патэлефанаваць вы:
          Таварыства беларускай мовы - 2848511, 2882352 (вул.Румянцава, 13).
          Клуб дэбатаў - 8029-7789559 (Аляксей), 8029-5110642 (Вера) (вул.Няміга, 30, аўд.21 (Інстытут правазнаўства, штопятніцу а 19 гадзіне).
          Этнаклуб - 8029-7636560.
          Грамадскае аб'яднанне "Гісторыка" - 8-029-7550370.
          Тэлефоны леташнія, г.зн. маглі змяніцца і людзі, і іх нумары. Але паспрабуйце.

Lisa

• Гость
            26:08:2009, 21:42 »
            Ну вось і навіна па тэме!
            КУРСЫ БЕЛАРУСКАЙ МОВЫ І ГІСТОРЫІ
            Узнаўляюць сваю дзейнасць курсы беларускай мовы і гісторыі для вучняў 10-х класаў сярэдняй школы. Курсы могуць наведваць усе жадаючыя.
            Арганізацыйнае пасяджэнне адбудзецца ў аўторак 8 верасня 2009 году, а 17.00 у сядзібе ТБМ (вул. Румянцава, 13, ст.м. “плошча Перамогі”).